event burgee venue burgee

Series 3

Upper Thames Sailing Club

Results are final as of 9:37 on October 26, 2015

HCap pm Fleet

Sailed: 8, Discards: 4, To count: 4, To qualify: 1, Ratings: PY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
06/09
R2
06/09
R3
04/10
R4
04/10
R5
11/10
R6
11/10
R7
18/10
R8
18/10
Nett
1st HCap pm 5430 R Dees   1136 (3) (3) (1) 1 1 (9 DNF) 1 1 4
2nd HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 1 (2) 2 2 2 (3) (10 DNC) (10 DNC) 7
3rd HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 (4) 4 (9 DNF) (9 DNF) 4 2 2 (9 DNF) 12
4th HCap pm Bart 1047 Katie Meadowcroft   1060 2 1 (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) 10 DNC 10 DNC 23
5th HCap pm Cinzano 1777 Alex Pausey Richard Pausey 1097 (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) 3 1 10 DNC 10 DNC 24
6th HCap pm JayCee Bee 273 Sonia Rathbone   1160 5 5 (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) 10 DNC 10 DNC 30
7th HCap pm UTSC 11 J Tosh   1340 (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) 10 DNC 10 DNC 10 DNC 9 DNF 39
8th HCap pm 44295 O Meadowcroft   1340 (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) (10 DNC) 10 DNC 10 DNC 9 DNF 10 DNC 39

Merlin Fleet

Sailed: 8, Discards: 4, To count: 4, To qualify: 1, Ratings: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
06/09
R2
06/09
R3
04/10
R4
04/10
R5
11/10
R6
11/10
R7
18/10
R8
18/10
Nett
1st Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 (1) 1 (2) (2) 1 (2) 1 1 4
2nd Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 (4) (9 DNC) 1 1 (2) 1 2 (3) 5
3rd Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 (3) (3) (3) 3 3 (4) 3 2 11
4th Merlin Sacre Bleu 3446 David Copse Eloise Copse 1026 (9 DNC) (9 DNC) 5 5 4 3 (9 DNC) (9 DNC) 17
5th Merlin Grace 1765 Alan Markham Sue Markham 1026 (9 DNC) (9 DNC) 4 4 (9 DNC) (9 DNC) 4 8 DNF 20
6th Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1026 2 2 (9 DNC) (9 DNC) (9 DNC) (9 DNC) 9 DNC 9 DNC 22
7th Merlin Robin Hood 2040 R Pausey   1026 (9 DNC) (9 DNC) 9 BOX 9 BOX (9 DNC) (9 DNC) 9 DNC 9 DNC 36

OK Fleet

Sailed: 8, Discards: 4, To count: 4, To qualify: 1, Entries: 11, Scoring system: CPN
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
06/09
R2
06/09
R3
04/10
R4
04/10
R5
11/10
R6
11/10
R7
18/10
R8
18/10
Nett
1st OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 (1) (2) 1 1 1 1 (13 DNC) (13 DNC) 4
2nd OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 2 1 (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 1 1 5
3rd OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 (13 DNC) (13 DNC) 2 2 2 2 (3) (5) 8
4th OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 3 3 (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 2 2 10
5th OK Consida 2097 Derek Berry   1106 (13 DNC) (13 DNC) 3 3 12 DNF 3 (13 DNC) (13 DNC) 21
6th OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 5 (13 DNC) 12 DNF (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 4 3 24
7th OK Vector 2 1985 Phil Benton   1106 (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 3 4 13 DNC 13 DNC 33
8th OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 4 4 (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 13 DNC 13 DNC 34
9th OK Joker 1982 T Williams   1106 (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 13 DNC 13 DNC 5 4 35
10th OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 6 (13 DNC) 10 BOX 10 BOX (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 13 DNC 39
11th OK Over Kommitted 2030 Euan Stronach   1106 12 DNF (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) (13 DNC) 13 DNC 13 DNC 13 DNC 51

Rater Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, To qualify: 1, Ratings: PY, Entries: 2, Scoring system: CPN
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
06/09
R2
06/09
R3
04/10
R4
04/10
R5
11/10
R6
11/10
Nett
1st Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 (1) (2) 1 1 1 1 4
2nd Rater Dainty Too 11 A Villiers   1.11 2 1 (4 DNC) (4 DNC) 2 4 DNC 9

Wayfarer Fleet

Sailed: 8, Discards: 4, To count: 4, To qualify: 1, Ratings: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
06/09
R2
06/09
R3
04/10
R4
04/10
R5
11/10
R6
11/10
R7
18/10
R8
18/10
Nett
1st Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 (1) (1) (1) 1 (2) 1 1 1 4
2nd Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) 1 2 2 2 7
3rd Wayfarer Happy Hour 10806 John Dighton Nicky Reid 1106 2 3 (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) 6 DNC 6 DNC 17
4th Wayfarer Lost in Translation 10800 Alan Goodrum Karen Goodrum 1106 5 DNF 2 (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) (6 DNC) 6 DNC 6 DNC 19

R1 - HCap pm Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 14.10 14.54.20 0.44.20 3 0.39.04 1
2 HCap pm Bart 1047 Katie Meadowcroft   1060 14.10 14.51.52 0.41.52 3 0.39.30 2
3 HCap pm 5430 R Dees   1136 14.10 14.57.49 0.47.49 2 1.03.08 3
4 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 14.10 14.50.43 0.40.43 1 1.45.18 4
5 HCap pm JayCee Bee 273 Sonia Rathbone   1160 14.10 14.56.48 0.46.48 1 2.01.02 5

R2 - HCap pm Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap pm Bart 1047 Katie Meadowcroft   1060 15.30 16.20.41 0.50.41 3 0.47.49 1
2 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 15.30 16.27.11 0.57.11 3 0.50.23 2
3 HCap pm 5430 R Dees   1136 15.30 16.36.12 1.06.12 3 0.58.16 3
4 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 15.30 16.19.20 0.49.20 2 1.03.48 4
5 HCap pm JayCee Bee 273 Sonia Rathbone   1160 15.30 16.34.10 1.04.10 2 1.22.58 5

R3 - HCap pm Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm 5430 R Dees   1136 1 1
2 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 2 2
3 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 DNF 9

R4 - HCap pm Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm 5430 R Dees   1136 1 1
2 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 2 2
3 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 DNF 9

R5 - HCap pm Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap pm 5430 R Dees   1136 14.10 14.51.58 0.41.58 2 0.36.57 1
2 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 14.10 14.52.34 0.42.34 2 0.37.30 2
3 HCap pm Cinzano 1777 Alex Pausey Richard Pausey 1097 14.10 14.51.42 0.41.42 2 0.38.01 3
4 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 14.10 14.55.48 0.45.48 2 0.39.29 4

R6 - HCap pm Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap pm Cinzano 1777 Alex Pausey Richard Pausey 1097 15.25 15.54.47 0.29.47 2 0.27.09 1
2 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 15.25 15.59.27 0.34.27 2 0.29.42 2
3 HCap pm 165410 Matt Percival-Stein   1135 15.25 15.59.09 0.34.09 2 0.30.05 3
4 HCap pm 5430 R Dees   1136     DNF     9

R7 - HCap pm Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap pm 5430 R Dees   1136 14.10 14.42.33 0.32.33 1 0.28.39 1
2 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 14.10 14.50.23 0.40.23 1 0.34.49 2
3 HCap pm 44295 O Meadowcroft   1340     DNF     9

R8 - HCap pm Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm 5430 R Dees   1136 1 1
2 HCap pm BeauT 468 J Hickey Kathryn Flanagan 1160 DNF 9
2 HCap pm UTSC 11 J Tosh   1340 DNF 9

R1 - Merlin Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 1 1
2 Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3
4 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 4 4

R2 - Merlin Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 1 1
2 Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3

R3 - Merlin Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 1 1
2 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3
4 Merlin Grace 1765 Alan Markham Sue Markham 1026 4 4
5 Merlin Sacre Bleu 3446 David Copse Eloise Copse 1026 5 5
6 Merlin Robin Hood 2040 R Pausey   1026 BOX 9

R4 - Merlin Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 1 1
2 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3
4 Merlin Grace 1765 Alan Markham Sue Markham 1026 4 4
5 Merlin Sacre Bleu 3446 David Copse Eloise Copse 1026 5 5
6 Merlin Robin Hood 2040 R Pausey   1026 BOX 9

R5 - Merlin Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 1 1
2 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3
4 Merlin Sacre Bleu 3446 David Copse Eloise Copse 1026 4 4

R6 - Merlin Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 1 1
2 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 2 2
3 Merlin Sacre Bleu 3446 David Copse Eloise Copse 1026 3 3
4 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 4 4

R7 - Merlin Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 1 1
2 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 3 3
4 Merlin Grace 1765 Alan Markham Sue Markham 1026 4 4

R8 - Merlin Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1026 1 1
2 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1026 2 2
3 Merlin FireStormer 3548 Kevin Rose S Percival 1026 3 3
4 Merlin Grace 1765 Alan Markham Sue Markham 1026 DNF 8

R1 - OK Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 2 2
3 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 3 3
4 OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 4 4
5 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 11 5
6 OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 14 6
7 OK Over Kommitted 2030 Euan Stronach   1106 DNF 12

R2 - OK Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1
2 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 2 2
3 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 3 3
4 OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 4 4

R3 - OK Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 2 2
3 OK Consida 2097 Derek Berry   1106 3 3
4 OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 BOX 10
5 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 DNF 12

R4 - OK Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 2 2
3 OK Consida 2097 Derek Berry   1106 3 3
4 OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 BOX 10

R5 - OK Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 2 2
3 OK Vector 2 1985 Phil Benton   1106 3 3
4 OK Consida 2097 Derek Berry   1106 DNF 12

R6 - OK Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 2 2
3 OK Consida 2097 Derek Berry   1106 3 3
4 OK Vector 2 1985 Phil Benton   1106 4 4

R7 - OK Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1
2 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 2 2
3 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 3 3
4 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 4 4
5 OK Joker 1982 T Williams   1106 5 5

R8 - OK Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1
2 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 3 3
4 OK Joker 1982 T Williams   1106 4 4
5 OK Mango Rains 1962 Jeremy Stein   1106 5 5

R1 - Rater Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00     58.47 4 40.19.43.20 1
2 Rater Dainty Too 11 A Villiers   1.11     01.04.05 3 53.10.56.59 2

R2 - Rater Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Rater Dainty Too 11 A Villiers   1.11 15.10 16.19.18 1.09.18 2 43.8.32.26 1
2 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 15.10 16.14.43 1.04.43 2 44.22.36.40 2

R3 - Rater Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 1 1

R4 - Rater Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 1 1

R5 - Rater Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 13.50 14.35.41 0.45.41 2 31.17.23.20 1
2 Rater Dainty Too 11 A Villiers   1.11 13.50 14.43.58 0.53.58 2 33.18.18.37 2

R6 - Rater Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Rater Tara 23 D Frost et al   1.00 1 1

R7 - Rater Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R8 - Rater Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R1 - Wayfarer Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1
2 Wayfarer Happy Hour 10806 John Dighton Nicky Reid 1106 2 2
3 Wayfarer Lost in Translation 10800 Alan Goodrum Karen Goodrum 1106 DNF 5

R2 - Wayfarer Fleet - 06/09 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1
2 Wayfarer Lost in Translation 10800 Alan Goodrum Karen Goodrum 1106 2 2
3 Wayfarer Happy Hour 10806 John Dighton Nicky Reid 1106 3 3

R3 - Wayfarer Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1

R4 - Wayfarer Fleet - 04/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1

R5 - Wayfarer Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 1 1
2 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 2 2

R6 - Wayfarer Fleet - 11/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1
2 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 2 2

R7 - Wayfarer Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1
2 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 2 2

R8 - Wayfarer Fleet - 18/10 at 14.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer Penelope 75 Nicola Smith-James Ian Thomas 1106 1 1
2 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 2 2


www.utsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.4.1
www.sailwave.com