event burgee venue burgee

Series 3

Upper Thames Sailing Club

Results are provisional as of 10:10 on October 2, 2017

HCap am Fleet

Sailed: 12, Discards: 3, To count: 9, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
09/07
R2
09/07
R3
30/07
R4
30/07
R5
03/09
R6
03/09
R7
10/09
R8
10/09
R9
24/09
R10
24/09
R11
01.10
R12
01.10
Nett
1st HCap am   3924 Robert Dees   1143 1 2 (16 DNC) (16 DNC) 2 2 1 2 1 (15 DNF) 2 2 15
2nd HCap am Yotta 264 David Taylor   1080 (16 DNC) (16 DNC) 2 3 (16 DNC) 16 DNC 3 1 3 2 1 1 32
3rd HCap am JayCeeBee 273 Dan Rathbone   1160 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 2 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 2 1 16 DNC 16 DNC 101
4th HCap am Midnight 5430 L Corbett   1130 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 1 1 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 114
5th HCap am Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130 (16 DNC) (16 DNC) 1 1 (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 114
6th HCap am JayCeeBee 273 Sonia Rathbone   1160 2 1 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 115
7th HCap am   4904 Jeremy Stein   1130 (16 DNC) (16 DNC) 4 4 (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 120
8th HCap am Penelope 75 Nicola Smith-James Ian 1106 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 2 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 130
9th HCap am Stress 2218 S Crockford P Banuelos 1106 (16 DNC) (16 DNC) 3 15 DNF (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 130
10th HCap am   319 R Sheddick   1160 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 4 16 DNC 16 DNC 16 DNC 132
11th HCap am   209088 Richard Trarkey   1097 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 15 DNF 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 143
12th HCap am Beau'T 468 Jill Hickey Jane Kinder 1170 16 BOX 16 BOX (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 144
12th HCap am Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 16 BOX 16 BOX (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 144
DNQ HCap am Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130 (16 DNC) (16 DNC) (16 DNC) 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 16 DNC 144

HCap pm Fleet

Sailed: 6, Discards: 0, To count: 6, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
09/07
R2
09/07
R3
30/07
R4
30/07
R9
24/09
R10
24/09
Nett
1st HCap pm Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130 7 DNC 7 DNC 1 1 7 DNC 7 DNC 30
2nd HCap pm Quasimodo 3320 O Meadowcroft T Walker 1075 1 1 7 DNC 7 DNC 7 DNC 7 DNC 30
3rd HCap pm Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 7 DNC 7 DNC 7 DNC 7 DNC 1 2 31
4th HCap pm Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 7 DNC 7 DNC 7 DNC 7 DNC 7 DNC 1 36
5th HCap pm Quasimodo 3320 John Meadowcroft   1075 7 BOX 7 BOX 7 DNC 7 DNC 7 DNC 7 DNC 42

Merlin Fleet

Sailed: 6, Discards: 0, To count: 6, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
09/07
R2
09/07
R3
30/07
R4
30/07
R9
24/09
R10
24/09
Nett
1st Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 5 4 1 1 1 1 13
2nd Merlin Flipside 1065 Laurie Smart Vanessa Pilon 1016 1 1 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 46
3rd Merlin Wild Waters 1700 P Walker D Walker 1016 2 2 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 48
4th Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1016 7 5 11 DNC 11 DNC 3 11 DNC 48
5th Merlin Quiver 774 Martin Hunter Marguerita v Damm 1016 3 3 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 50
6th Merlin Rapport 3247 A Paterson Andrew Paterson 1016 6 6 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 56
7th Merlin   3540 M Balls M Balls 1016 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 2 57
8th Merlin Riever 1906 M Kite G Kite 1066 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 2 11 DNC 57
9th Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1016 4 10 DNF 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 58

OK Fleet

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, To qualify: 1, Entries: 9, Scoring system: CPN
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
09/07
R2
09/07
R3
30/07
R4
30/07
R5
03/09
R6
03/09
R7
10/09
R8
10/09
R9
24/09
R10
24/09
Nett
1st OK   117 Piotre Pewozny   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 10 DNF 1 2 1 1 1 49
2nd OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 1 3 6 BOX 6 BOX 3 3 55
3rd OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 8 BOX 8 BOX 11 DNC 11 DNC 73
4th OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 (11 DNC) 11 DNC 1 1 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 79
5th OK Alouette 2089 Chris Burrell   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 1 2 11 DNC 11 DNC 80
6th OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 2 2 81
7th OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 2 2 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 81
8th OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 BOX 11 BOX 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 99
8th OK   2167 Phil Benton   1106 (11 DNC) 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 BOX 11 BOX 11 DNC 11 DNC 11 DNC 11 DNC 99

Wayfarer Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN R1
09/07
R2
09/07
Nett
1st Wayfarer   10608 Phil Preston   1106 1 1 2
2nd Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 4 BOX 4 BOX 8
3rd Wayfarer Isis 10181 Peter Landon   1106 4 DNF 5 DNC 9

R1 - HCap am Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am   3924 Robert Dees   1143     28.09 2 0.24.38 1
2 HCap am JayCeeBee 273 Sonia Rathbone   1160     32.23 2 0.27.55 2
3 HCap am Beau'T 468 Jill Hickey Jane Kinder 1170     BOX     16
3 HCap am Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106     BOX     16

R2 - HCap am Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am JayCeeBee 273 Sonia Rathbone   1160     32.52 2 0.28.20 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     45.48 2 0.40.04 2
3 HCap am Beau'T 468 Jill Hickey Jane Kinder 1170     BOX     16
3 HCap am Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106     BOX     16

R3 - HCap am Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130     31.30 2 0.27.53 1
2 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     38.06 2 0.35.17 2
3 HCap am Stress 2218 S Crockford P Banuelos 1106     39.30 2 0.35.43 3
4 HCap am   4904 Jeremy Stein   1130     41.29 2 0.36.43 4

R4 - HCap am Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130     46.30   0.41.09 1
2 HCap am JayCeeBee 273 Dan Rathbone   1160     55.10   0.47.33 2
3 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     56.15   0.52.05 3
4 HCap am   4904 Jeremy Stein   1130     01.00.45   0.53.46 4
5 HCap am Stress 2218 S Crockford P Banuelos 1106     DNF     15

R5 - HCap am Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Midnight 5430 L Corbett   1130     37.12   0.32.55 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     42.10   0.36.53 2

R6 - HCap am Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Midnight 5430 L Corbett   1130     49.58   0.44.13 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     54.47   0.47.56 2

R7 - HCap am Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am   3924 Robert Dees   1143     37.54 2 0.33.10 1
2 HCap am Penelope 75 Nicola Smith-James Ian 1106     37.10 2 0.33.36 2
3 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     38.19 2 0.35.29 3

R8 - HCap am Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     58.21 5 0.54.02 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     62.56 5 0.55.04 2
3 HCap am   209088 Richard Trarkey   1097     DNF     15

R9 - HCap am Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am   3924 Robert Dees   1143 11.10 11.42.32 0.32.32 3 0.28.28 1
2 HCap am JayCeeBee 273 Dan Rathbone   1160 11.10 11.43.20 0.33.20 3 0.28.44 2
3 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080 11.10 11.43.11 0.33.11 3 0.30.44 3
4 HCap am   319 R Sheddick   1160 11.10 11.48.15 0.38.15 3 0.32.58 4

R10 - HCap am Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am JayCeeBee 273 Dan Rathbone   1160 11.50 12.26.15 0.36.15 3 0.31.15 1
2 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080 11.50 12.24.54 0.34.54 3 0.32.19 2
3 HCap am   3924 Robert Dees   1143     DNF     15

R11 - HCap am Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     45.50 2 0.42.26 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     49.09 2 0.43.00 2

R12 - HCap am Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 HCap am Yotta 264 David Taylor   1080     46.04 3 0.42.39 1
2 HCap am   3924 Robert Dees   1143     49.41 3 0.43.28 2

R1 - HCap pm Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Quasimodo 3320 O Meadowcroft T Walker 1075 1 1
2 HCap pm Quasimodo 3320 John Meadowcroft   1075 BOX 7

R2 - HCap pm Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Quasimodo 3320 O Meadowcroft T Walker 1075 1 1
2 HCap pm Quasimodo 3320 John Meadowcroft   1075 BOX 7

R3 - HCap pm Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130 1 1

R4 - HCap pm Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Beer Craft 5724 Terry Palmer   1130 1 1

R5 - HCap pm Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R6 - HCap pm Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R7 - HCap pm Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R8 - HCap pm Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R9 - HCap pm Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 1 1

R10 - HCap pm Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 HCap pm Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 1 1
2 HCap pm Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 2 2

R11 - HCap pm Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R12 - HCap pm Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R1 - Merlin Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Flipside 1065 Laurie Smart Vanessa Pilon 1016 1 1
2 Merlin Wild Waters 1700 P Walker D Walker 1016 2 2
3 Merlin Quiver 774 Martin Hunter Marguerita v Damm 1016 3 3
4 Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1016 4 4
5 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 5 5
6 Merlin Rapport 3247 A Paterson Andrew Paterson 1016 6 6
7 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1016 7 7

R2 - Merlin Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Flipside 1065 Laurie Smart Vanessa Pilon 1016 1 1
2 Merlin Wild Waters 1700 P Walker D Walker 1016 2 2
3 Merlin Quiver 774 Martin Hunter Marguerita v Damm 1016 3 3
4 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 4 4
5 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1016 5 5
6 Merlin Rapport 3247 A Paterson Andrew Paterson 1016 6 6
7 Merlin Satisfaction 2604 J Stein S Percival 1016 DNF 10

R3 - Merlin Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 1 1

R4 - Merlin Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 1 1

R5 - Merlin Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R6 - Merlin Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R7 - Merlin Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R8 - Merlin Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R9 - Merlin Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 1 1
2 Merlin Riever 1906 M Kite G Kite 1066 2 2
3 Merlin Lady Luck 1477 Tony Ketley Carole Ketley 1016 3 3

R10 - Merlin Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Merlin Exequisite 2266 Chris Rathbone K/D Rathbone 1016 1 1
2 Merlin   3540 M Balls M Balls 1016 2 2

R11 - Merlin Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R12 - Merlin Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R1 - OK Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1

R2 - OK Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 1 1

R3 - OK Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 1 1
2 OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 BOX 11

R4 - OK Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Good Vibrations 2090 David Finlayson   1106 1 1
2 OK MarjoK 1960 Martin Elliott   1106 BOX 11

R5 - OK Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 1 1
2 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 2 2
3 OK   117 Piotre Pewozny   1106 DNF 10
4 OK   2167 Phil Benton   1106 BOX 11

R6 - OK Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK   117 Piotre Pewozny   1106 1 1
2 OK Not Fade Away 2146 Garth Thompson   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 3 3
4 OK   2167 Phil Benton   1106 BOX 11

R7 - OK Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK Alouette 2089 Chris Burrell   1106 1 1
2 OK   117 Piotre Pewozny   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 BOX 6
4 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 BOX 8

R8 - OK Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK   117 Piotre Pewozny   1106 1 1
2 OK Alouette 2089 Chris Burrell   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 BOX 6
4 OK Playin' Hookey 2086 M. Haigh   1106 BOX 8

R9 - OK Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK   117 Piotre Pewozny   1106 1 1
2 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 3 3

R10 - OK Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 OK   117 Piotre Pewozny   1106 1 1
2 OK Knot Paid Enough 2091 Kim Breckenridge   1106 2 2
3 OK The Bug 2000 J Portsmouth   1106 3 3

R11 - OK Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R12 - OK Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R1 - Wayfarer Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer   10608 Phil Preston   1106 1 1
2 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 BOX 4
2 Wayfarer Isis 10181 Peter Landon   1106 DNF 4

R2 - Wayfarer Fleet - 09/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points
1 Wayfarer   10608 Phil Preston   1106 1 1
2 Wayfarer Kimsar 1540 P Brewer B Brewer 1106 BOX 4

R3 - Wayfarer Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R4 - Wayfarer Fleet - 30/07 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R5 - Wayfarer Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R6 - Wayfarer Fleet - 03/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R7 - Wayfarer Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R8 - Wayfarer Fleet - 10/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R9 - Wayfarer Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R10 - Wayfarer Fleet - 24/09 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R11 - Wayfarer Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points

R12 - Wayfarer Fleet - 01.10 at 11.00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat SailNo HelmName CrewName CPN Place Points


www.utsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com